Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Servettringar mm 12411410



*

nr 1241 1410


Servettringar mm

11 pieces, nickel silver. Diameter: 4-5, 5cm.


11 delar, nysilver. Diameter: 4-5,5cm.


Estimate:

300

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday Mars 18 2019
at 18:42:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/3 16:25:14 1      100 kr
17/3 11:45:45 2      150 kr
17/3 23:30:47 3      200 kr
18/3 11:06:09 1      Vinnande bud
18/3 11:37:25 4      300 kr
18/3 11:37:25 1      350 kr (Robot)
18/3 11:37:34 4      400 kr
18/3 11:37:34 1      450 kr (Robot)
18/3 11:37:45 4      500 kr
18/3 11:37:45 1      (budbetjänt)
18/3 18:30:24 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter servettringar mm
  • 8020 CUTLERY
    55 pieces, Gense, 1950s, 29 gafflar, 14 knivar, 12..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:40
  • 8240 INK STAND
    France, porslin och mässing. Length: 27 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:24
  • 8209 INK STAND
    around year 1900, marmor / mässing, dekor med örn,..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:32
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:23
  • 8367 BOOKEND
    2 pcs, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf ..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:48
  • 8366 BOOKEND
    one pair, and i mässing, mahogany. Width: 13 cm. H..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:48




Ladda ner broschyr